Github to serwis przechowujący kod programu. Najłatwiej zrozumieć porównując go do takiego dysku twardego, zawierającego instalkę programu Nightscout. Konto zakładamy raz i możemy wielokrotnie go używać instalując ( tworząc ) strony Nightscout. W przypadku kolejnej instalacji Twojej nowej strony Nightscout nie zakładaj nowego konta w serwisie Github tylko skorzystaj ze swojego dotychczasowego konta. 

Jeśli nasza „instalka” jest już nieaktualna, to możemy ją zaktualizować.

W tym celu można wykorzystać narzędzie update Nightscout lub posłużyć się tą instrukcją >> Instrukcja aktualizacji Github  <<

A teraz zajmijmy się przypadkiem, gdy zaczynamy przygodą z Nightscout i nie mamy jeszcze konta w serwisie Github. Po utworzeniu konta skopiujemy kod aplikacji cgm-remote-monitor , czyli strony Nightscout !

1 Wchodzimy na stronę www.github.com i zakładamy konto podając swoje dane. Podajcie swój adres email, do którego macie dostęp. Właśnie na ten adres przyjcie email z potwierdzeniem. 

github01


2 Wykonaj zadanie w celu weryfikacji, a następnie kliknij Join a free plan

github02


3 Odpowiedz w ankiecie na 3 pytania. Następnie kliknij Complete setup

github03


4 Otrzymasz potwierdzenie, że na podany przez Ciebie adres został wysłany email.

github04

 


5 Zaloguj się na swoją skrzynkę poczty i poszukaj wiadomości od Github. Taka wiadomość może trafić do folderu Spam. Dlatego jeśli nie widzisz jej od razu, to poczeka chwilkę i przeszukaj foldery. 
Jak otrzymacie wiadomość to kliknijcie w potwierdzenie . 

github05


6 Po zweryfikowaniu adresu email, przejdź dalej klikając Skip this for now 

github06


7 Przejdź do panelu szukania i wpisz nightscout/cgm-remote-monitor

Wśród proponowanych rezultatów wybierz zaznaczone repozytorium na oficjalnym koncie Nightscout. 

github08

lub prościej kliknij w ten link https://github.com/nightscout/cgm-remote-monitor

 

github09


8 W efekcie otworzy się strona z kodem aplikacji. Przedrostek Nightscout przed  cgm-remote-monitor wskazuje, że widzimy oficjalne konto Nightscout. Wykonujemy kopię do swoich zasobów na Gitgub, klikając Fork.

github11

 


9 Po chwili wykona się kopia aplikacji .

github12


10. Na koniec procesu kopiowania zobaczymy aplikację cgm-remote-monitor na swoim koncie github. Będzie to rozpoznawalne po przedrostku nazwy waszego konta na github. W tym wypadku to ns_polska

 

github13


To koniec tworzenia konta na github i kopiowania dla swoich celów aplikacji cgm-remote-monitor czyli kodu źródłowego strony Nightscout.

Watro, w tym momencie przeczytać poniżej dokumentację tej aplikacji. Opisane są wszystkie parametry, jakie możemy ustawić lub zmodyfikować w naszej stronie Nightscout. Znajdziemy tam: opis wartości domyślnych alarmów, zmiany wartości progów normoglikemii, ustawienia pluginów itp. 

Następnym krokiem jest założenie konta na Heroku  >> Instalacja Heroku <<

 

 

przygotował Szymon Czapla