DEXCOM G4 Platimum

dexcomDexcomG4_Transmitter_SesorDEXCOM sensoronfinger


Jako jedyny system stałego monitorowania glikemii na świecie może być stosowany u pacjentów od 2 roku życia (certyfikat CE). System DEXCOM G4® składa się z trzech części: sensora, transmitera i odbiornika. Nadajnik ma gwarancję działania 6 miesięcy. Po wyczerpaniu się nadajnika trzeba zakupić nowy. Sensory przewidziane są do pracy przez 7 dni.  Producent gwarantuje działanie przez ten okres. Wiemy, że po tym czasie jest możliwe inicjalizowanie ponowne sensora na kolejny okres 7 dni. Niestety system jest ograniczony, odległość od nadajnika do odbiornika to ok 7 m. Wyniki możemy obserwować tylko na odbiorniku DEXCOM. Na rynku amerykańskim możemy spotkać Dexcom G4, wzbogacony o funkcjonalność Shere, w Polsce niedostępny. Różni się tym, że sam odbiornik ma możliwość przesyłania za pomocą Bluetooth wyników glikemii do telefonów z iOS .

I tu przychodzi z pomocą Nightscout.

Mamy do dyspozycji 3 rodzaje połączeń do Nightscout. Dobrze odzwierciedlają stopniowanie skomplikowania rozwiązań, a zarazem jego funkcjonalności.

Jakie warianty są dostępne.

  • RIG – klasyczne połączenie kablowe
  • xDrip , xBridge – połączenie bezprzewodowe za pomocą retransmitera, wymagany telefon
  • Parakeet GSM – połączenie bezprzewodowe za pomocą retransmitera, bez telefonu

Pierwszym , a zarazem podstawowym sposobem połączenia jest zastosowanie kabla typu USB OTG, łączącego odbiornik DEXCOM oraz telefon z androidem. Taki zestaw określany jest nazwą RIG. DEXCOM jako jedyny, na tą chwilę , jest bardzo dobrze poznany, co pozwoliło na znaczną miniaturyzację urządzeń potrzebnych do wysyłania wskazań glikemii do Nightscout.

 

DEXCOM G5 Mobile

dexcom-g5-mobile-cukrzyca Cały czas mocno zapowiadany, ale premiery Polskiej jeszcze nie miał. W odróżnieniu od poprzedniego systemu, nie potrzebuje odbiornika. Wyniki są bezpośrednio odbierane na telefonie iOS lub Android. Dane wysyłane do serwera danych dexcom. Dzięki Nightscout, jesteśmy w stanie pobrać dane z nadajnika i przekierować go do naszego serwera Nightscout. Stamtąd możemy je oglądać, bez żadnych ograniczeń na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Wystarczy tylko telefon android z zainstalowaną aplikacją xDrip + .

 

 

DEXCOM G6 

Dexcom G6 01Najnowszy system Ciągłego Monitoringu Glikemii, nie wymagający codziennych pomiarów kalibracyjnych. Usprawniony, bezbolesny sposób wprowadzanie sensora, gwarantowany czas działania 10 dni, mniejszy rozmiar nadajnika wraz z sensorem, poprawiona dokładność pomiarów.  To główne cechy systemu Dexcom G6. Jako odbiornika możemy użyć zarówno telefonu z systemem iOS jak i Android. Aplikacje obsługujące system : Dexcom , Dexcom pached , xDrip+, Spike