ZASTRZEŻENIE

Przed rozpoczęciem instalacji prosimy o zapoznanie się z instrukcją. Trzeba wziąć pod uwagę to, że projekt nie jest objęty żadną gwarancją oraz stworzony i obsługiwany jest w całości przez wolontariuszy. Wszystkie informacje, pomysły,  kod programu, opisany tutaj jest przeznaczony wyłącznie do celów informacyjnych i edukacyjnych. Zastosowanie kodu z github.com jest bez gwarancji lub wsparcia jakiegokolwiek rodzaju. Każdy element systemu nie gwarantuje ciągłości danych, w niektórych sytuacjach może nie nadawać  się do użytku. System nie jest zabezpieczony żadnym hasłem. Wszystkie dane, wskazania mogą być dostępne dla każdego w internecie, posiadającego konkretny adres URL do przeglądania danych. W celu uzyskania dokładniejszej informacji, koniecznie przeczytaj licencje, które znajdują się wewnątrz każdego repozytorium. To nie jest projekt firmy Dexcom, Medtronic lub Abbott. Nightscout nie ma żadnego powiązania z tymi firmami. Nie należy brać pod uwagę żadnych informacji z Nightscout do podejmowania decyzji medycznych.

 

Czy ten projekt jest dla mnie?

Nie jest wymagane doświadczenie w programowaniu, ale jest kilka zastrzeżeń, które trzeba zaakceptować:
  • Instalacja może trwać od 30 minut do kilku godzin, możesz przejść przez wszystkie etapy stopniowo, nie koniecznie wszystkie na raz.
  • Wskazania glikemmi mogą znikać bez ostrzeżenia.
  • Wskazania mogą być nieobecne
  • Wskazania mogą być niedokładne, rozbierzne
  • Wskazania mogą być opóźnione
  • Gdy systemy danych będzie w trybie offline, cały system może nie nadawać się do użytku.
  • Może spowodować utratę gwarancji.
  • Może dojść do uszkodzenia złącza ładowania w odbiorniku DEXCOM, lub telefonie.
Z wyżej wymienionych powodów rozważ i zastanów się dokładnie, czy ten projekt jest dla Ciebie.

Co zrobić, by uruchomić NIGHTSCOUT?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia swojej przygody z Nightscout, jest odpowiednie przygotowanie serwisu. Nie ważne z jakiego systemu CGM korzystacie (DEXCOM, Medrtonic, Abbott Libre itp), aby wykorzystać wszystkie możliwości systemu m.in. kalkulator bolusa online, dostęp do glikemii z każdego urządzenia itp, wymagana jest  od Was  poprawna skonfiguracja serwera strony Nightscout. Poniższe instrukcje krok po kroku pozwolą Wam uruchomić wszystkie niezbędne serwisy i połączyć je ze sobą w gotową działającą stronę Nightscout.

GitHub – to serwis przechowujący kod programu. Najłatwiej zrozumieć porównując go do takiego dysku zawierającego instalkę programu Nightscout. 

Mlab – to serwis przechowujący nasze dane gromadzone podczas działania systemu Nightscout. Znów przez analogię możemy porównać go do dysku twardego, na którym zapisujemy dane glikemii , podanych bolusów itp. 

Azure oraz Heroku – to serwisy ( maszyny wirtualne ), które tworzą naszą stronę Nightscout. Można porównać je do komputerów, na których zainstalowana jest nasza strona Nightscout. Tylko fizycznie nie mamy ich przy sobie , a są zlokalizowane gdzieś w internecie. 


INSTALACJA NIGHTSCOUT wykorzystująca serwis AZURE 

Podstawowa instalacja wymaga przejścia tych trzech etapów. 

Staraliśmy się, by proces instalacji i konfiguracji był dość jasno pokazany, by nikt nie miał problemu z poprawnym uruchomieniem usługi.

Możesz również wspomóc się video-tutorialem, gdzie krok po kroku przechodzimy proces uruchomienia platformy NIGHTSCOUT.

VideoTutorial


deploy to azureJest możliwość szybszej konfiguracji serwera poprzez usługę Deploy to Azure . To taki specjalny miniprogram, który za Was wprowadzi w odpowiednie miejsca wartości ustawień Nightscout.

Zamiast 3. punktu z naszego poradnika wykonaj kroki zgodnie z tutorialem. W ten sposób  przejdziesz szybciej proces instalacji.   (klik na poniższe zdjęcie):

tutorial_short


INSTALACJA NIGHTSCOUT wykorzystująca serwis HEROKU

Od jakiegoś czasu jest alternatywa dla  serwisu azure. Jest nim Heroku . Przygotowaliśmy dla Was poradnik jak zainstalować na tym portalu swój serwer Nightscout. Z naszych obserwacji wynika, że Heroku bywa stabilniejszym i prostszym rozwiązaniem. Aby zainstalować Serwer Nightscout w serwisie Heroku wymagane są tylko dwa etapy:

  1. Konfiguracja GITHUB
  2. Konfiguracja Heroku 

AKTUALIZACJA STRONY NIGHTSCOUT w serwisie HEROKU

Jeśli już posiadasz stronę Nightscout , ale chciałbyś ją zaktualizować to tu znajdziesz link do instrukcji jak tego dokonać w łatwy sposób. Aktualizacja nie wpłynie na dotychczasowe zapisane bazy danych oraz ustawienia naszej strony. 

Aktualizacja NIGHTSCOUT na HEROKU .  ( Aktualna wersja to 0.11.1.  ) na dzień 9.02.2019