Przed rozpoczęciem instalacji prosimy o zapoznanie się z instrukcją. Trzeba wziąć pod uwagę to, że projekt nie jest objęty żadną gwarancją oraz stworzony i obsługiwany jest w całości przez wolontariuszy.

 ZASTRZEŻENIE

Wszystkie informacje, pomysły,  kod programu, opisany tutaj jest przeznaczony wyłącznie do celów informacyjnych i edukacyjnych. Zastosowanie kodu z github.com jest bez gwarancji lub wsparcia jakiegokolwiek rodzaju. Każdy element systemu nie gwarantuje ciągłości danych, w niektórych sytuacjach może nie nadawać  się do użytku. System nie jest zabezpieczony żadnym hasłem. Wszystkie dane, wskazania mogą być dostępne dla każdego w internecie. Dostęp do danych może mieć każdy, posiadający konkretny adres URL do przeglądania danych. W celu uzyskania dokładniejszej informacji, koniecznie przeczytaj licencje, które znajdują się wewnątrz każdego repozytorium. To nie jest projekt firmy Dexcom, Medtronic lub Abbott. Nightscout nie ma żadnego powiązania z tymi firmami. Nie należy brać pod uwagę żadnych informacji z Nightscout do podejmowania decyzji medycznych.

Czy ten projekt jest dla mnie?

Nie jest wymagane doświadczenie w programowaniu, ale jest kilka zastrzeżeń, które trzeba zaakceptować:
  • Instalacja może trwać od 30 minut do kilku godzin, możesz przejść przez wszystkie etapy stopniowo, nie koniecznie wszystkie na raz.
  • Wskazania glikemmi mogą znikać bez ostrzeżenia.
  • Wskazania mogą być nieobecne
  • Wskazania mogą być niedokładne, rozbierzne
  • Wskazania mogą być opóźnione
  • Gdy systemy danych będzie w trybie offline, cały system może nie nadawać się do użytku.
  • Może spowodować utratę gwarancji.
  • Może dojść do uszkodzenia złącza ładowania w odbiorniku DEXCOM, lub telefonie.
Z wyżej wymienionych powodów rozważ i zastanów się dokładnie, czy ten projekt jest dla Ciebie.

Co zrobić, by uruchomić NIGHTSCOUT?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia swojej przygody z Nightscout, jest odpowiednie przygotowanie serwisu. Nie ważne z jakiego systemu CGM korzystacie (DEXCOM, Medrtonic, Abbott Libre), wszystkie wymagają poprawnego skonfigurowania serwera strony Nightscout. Poniższe instrukcje krok po kroku pozwolą Wam uruchomić wszystkie niezbędne serwisy i połączyć je ze sobą w gotową działającą stronę Nightscout.

Staraliśmy się, by proces instalacji i konfiguracji był dość jasno pokazany, by nikt nie miał problemu z poprawnym uruchomieniem usługi.


Video-Tutorial

Możesz również wspomóc się video-tutorialem, gdzie krok po kroku przechodzimy proces uruchomienia platformy NIGHTSCOUT.

VideoTutorial


Jeśli jednak udało się Tobie doczytać tą stronę aż do tego momentu, to zdradzę Tobie sekret 🙂 Powyższy film jest fajny, bo robiąc krok po kroku – uczymy się systemu od podszewki – w przypadku jakiegoś błędu, łatwiej będzie nam znaleźć usterkę. Ale ze względu na dość skomplikowany proces – jest szansa na to, że gdzieś popełnisz błąd.

 

Mamy dla Ciebie niespodziankę – film, gdzie zdecydowanie łatwiej przejdziesz przez proces uruchamiania swojej strony Nightscout (klik na poniższe zdjęcie):

tutorial_short