NightWatch jest aplikacją dedykowaną na telefony z androidem. Pozwala nam śledzić trendy glikemii na wyświetlaczu telefonu, bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej. Dodatkową zaletą aplikacji jest to, że ma widget, który można umieścić na puplicie telefonu, skąd w przejrzysty sposób można śledzić trendy glikemii.

Aplikacja jest do pobrania w dziale Pliki (bezpośredni link do aplikacji jest tutaj: NightWatch 2.0.4_2), a sama konfiguracja banalnie prosta.

Na potrzeby tej instrukcji skorzystamy z adresu strony nightscout: https://unikalnastronakonfiguracji.azurewebsites.net, która została stworzona zgodnie z instrukcją instalacji, zawartą w dziale Instalacja.


1. Po pobraniu aplikacji NightWatch i zainstalowaniu na telefonie pojawi nam się skrót jak na poniższym obrazku. Klikamy w ikonę NightWatch:

app


2. Poniższe zdjęcie jest poglądowe. Aby ustawić aplikację zgodnie z Waszymi stronami na Azure, należy kliknąć w trzy kreseczki, które znajdują się w lewym, górnym rogu aplikacji. Wchodzimy do „menu”:

112_settings


3. Wybieramy „Settings”:

Screenshot_20160916-085744


4. Zaznaczamy check-box’a przy „Read from NightScout”, oraz uzupełniamy pole „Nightscout URL” o adres naszej strony. Dla potrzeb tego poradnika utworzyliśmy adres https://unikalnastronakonfiguracji.azurewebsites.net (wg instrukcji instalacji). Wprowadzamy nasz adres w pole „Nightscout URL”:

Screenshot_20160916-085823


5. Po skonfigurowaniu aplikacji pozostaje nam jeszcze jedna mała rzecz do ustawienia.

Widget na pulpicie naszego telefonu niezwykłe ułatwi nam podgląd aktualnego poziomu glikemii.
Przytrzymujemy przez chwilę ekran w dowolnym miejscu telefonu, by móc zarządzać ekranem głównym.
Gdy pojawi się menu jak poniżej, wybieramy „Widżety”:

Screenshot_20160916-075840


6. Listę na dole ekranu przesuwamy szukając odpowiedniego dla nas dodatku. Jak już znajdziemy widget, to dodajemy go do ekranu głównego:

Screenshot_20160916-075842


7.  Voilà! Udało nam się uruchomić i skonfigurować aplikację NightWatch.

Screenshot_20160916-075942 - Copy

Źródło projektu http://stephenblackwasalreadytaken.github.io/NightWatch/


autor: Paweł Babańczyk
FB: #Pablo Ńczyk