xDrip +  to potężna aplikacja przeznaczona dla systemów Android. Jest to „collector” czyli taki integrator wielu systemów CGM. Za jego pomocą możemy odczytywać informacje o glikemii z wielu systemów pomiarowych takich jak :

  • Dexcom G4 G5 G6,
  • Abbot Freestyle Libre,
  • Medtronic 640G, 780G
  • Medtrum,
  • Eversence.

xdrip-01xDip10

 

Zebrane dane można łatwo eksportować do strony Nightscout lub synchronizować między kolejnymi telefonami z aplikacjami xDrip + wykorzystując xDrip + Sync Follower bez potrzeby posiadania strony Nightscout.

Dodatkowo aplikacja posiada wewnętrzną bazę danych oraz system „dzienniczka diabetologicznego” – w którym wprowadzimy notatki, zdarzenia, pomiary, a także informacje o posiłkach i podanej insulinie. Jeśli wprowadzimy do aplikacji swój dobowy profil, to uzyskamy predykcję przyszłej glikemii oraz rozkładu insuliny aktywnej oraz krzywe wchłaniania posiłku. To bardzo pomocne informacje, które pozwolą na przewidywanie wystąpienia hipoglikemii. Aplikacja posiada szereg konfigurowalnych alarmów: wartości niskich , wysokich , braku odczytów, przewidywania hipoglikemii, szybkiego spadku, szybkiego wzrostu, itp.
xDrip + zastąpi nam dotychczasową starą aplikację NightWatch i przedstawi wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu . Do tego potrafi wykonać zestawienia z aktualnego dnia , z  7 dni , 30 dni i z 90 dni. Wyliczać przybliżone wartości hemoglobiny glinowanej oraz odchylenia standardowego. Tak więc widzicie , to potężna aplikacja , która aktualizowana jest praktycznie co kilka dni.  Link to projektu znajduje się tu https://jamorham.github.io/  Autorem jest znany programista JamOrHam , twórca urządzenia Parakeet dla DEXCOM G4  

 

Aby rozpocząć przygodę z xDrip + wybierz odpowiednie zagadnienia :

xDrip + podstawowa instalacja

xDrip + instalacja multi-variants  ( kilka aplikacji xDrip + na jednym telefonie )

xDrip + aktualizacja do wersji Nightly

xDrip + synchronizacja Master – follower

xDrip + dla Minimed 640G 

xDrip + dla Minimed 780G