MMCOMMANDER  czyli Nightscout dla Minimed 5xx i 7xxveo01

To oprogramowanie służy do podłączenia sensorów enlite  Medtronic systemu Minimed serii 5xx i 7xx do serwera Nightscout. Ten sposób został przeze mnie   sprawdzony i działa nie zależnie od oprogramowania pompy.

Zasada działania MMCommandera jest taka:  specjalna płytka  moduł mikrokontrolera "CC1111 DONGLE " nasłuchuje danych pochodzących z systemu CGM nlite. CC1111 DONGLE  jest podłączony po przez kabel OTG usb z telefonem Android. Na telefonie zainstalowana jest aplikacja Nightscout, która przetwarza wyniki i wysyła do serwera Nightscout. To rozwiązanie jest bliźniaczo podobne do rozwiązania DEXCOM RIG -  kablowy. Żeby system dział poprawnie, całe urządzenie ( to które znajduje się na zdjęciu ) musi być w pobliżu systemu Minimed. Maksymalna odległość to ok 3-4m , zależy od przeszkód oraz zakłóceń radiowych. Aplikacja umożliwia pobieranie wyników glikemii bezpośrednio z pompy MINIMED , ale nie polecam takiego nierozwiązania. Wymaga ona odpowiedniego oprogramowania na pompie ( mniejszego bądź równego 2.6A ) , oraz może prowadzić do zaburzeń w odczytach na pompie. Ja polecam wybranie połączenia z nadajnikiem ( muszelką). W tedy  CC1111 DONGLE występuje tylko w roli odbiornika danych i nie zaburza wyników glikemii na pompie. Niedogodnością tego rozwiązania jest wprowadzanie osobnej kalibracji w aplikacji  (Nightscout). To rozwiazanie jest dobrze znane użytkownikom DEXCOM i rozwiązań xDrip/Xbridge . Podczas codziennego użytkowania może dojść do sytuacji, w której na pompie będzie inna wartość (zależna od kalibracji dokonanych w pompie i aplikacji ) . Przy prawidłowych kalibracjach różnica ta będzie niewielka. Oczywiście trendy będą zachowane.   Aplikacja jest do pobrania w dziale Pliki (bezpośredni link do aplikacji jest tutaj: Nightscout dla MINIMED 5xx 7xx), a sama konfiguracja  prosta. Wkrótce zamieszczę instrukcję w języku polskim. Co musisz posiadać, aby skorzystać z tego rozwiązania :
 • mikrokontroler CC1111EMK868-915 USB dongle, link do sklepu
 • mikrokontroler CC1111EMK868-915 USB dongle  link do drugiego sklepu
 • programator do CC1111  link do sklepu 
 • kabel OTG usb
 • telefon z systemem Android minimum 4.0.4 , wymagana obsługa OTG usb
 • zainstalowana aplikacja Nightscout dla minimed 5XX 7XX
 • założone konto serwera Nightscout
 • system Enlite MINIMED
informacje o projekcie znajdziecie na serwerze  na Github 
WYMAGANA INSTALACJA SERWERA NIGHTSCOUT
 1. Instalacja konta serwera Nightscout. Aby móc skorzystać z dobrodziejstw Nightscout wraz z rozwiązaniem Medtronic MiniMed, należy przejść proces konfiguracji trzech serwisów zawartych w sekcji Instalacja: W wyniku powyższej konfiguracji otrzymaliśmy dwie wartości, które będziemy wykorzystywać do przykładu połączenia z rozwiązaniem Medtronic.
  • adres strony – na przykładzie poradnika: https://unikalnanazwakonfiguracji.azurewebsites.net
  • hasło (API_SECRET): na przykładzie poradnika: „hasloktorepamietam”.

Instrukcja instalacji dostępna jest póki co w języku angielskim tutaj: https://github.com/jberian/mmcommander/blob/master/INSTALL.pdf