W sekcji APLIKACJE jest zakładka „STRONA WWW” – opisaliśmy w telegraficznym skrócie opisane jak można za pomocą przeglądarki WWW dodawać znaczniki do swojej strony. Jest to o tyle mało ciekawe, że trzeba mieć pod ręką jakiś komputer, tablet, bądź przeglądarkę na telefonie komórkowym. Wtedy możemy uruchomić przeglądarkę i dodać odpowiednie znaczniki. Mimo wszystko gorąco zachęcam do dodawania znaczników na stronę z tego względu, że ułatwia to wymianę informacji pomiędzy powiedzmy dwoma rodzicami, oraz pozwala na późniejszą analizę pewnych trendów (nie musimy notować nic w dzienniczku, ponieważ wszystkie informacje mamy na swojej stronie)


Co to takiego jest ten CAREPORTAL DLA PEBBLE? Jest to takie dobrodziejstwo, które pomaga nam od ręki (dosłownie) dodać pewne dane na naszą stronę Nightscout.

Nie każdy wie, że kilka znaczników można dodać bezpośrednio z zegarka? Fajne, nie? Skoro się nie rozstaję z zegarkiem pebble, to zdecydowanie łatwiej będzie mi dodać znacznik do strony właśnie za pomocą zegarka 🙂 Jak to zrobić? Zapraszam do krótkiej instrukcji, w której pokażę jak przygotować zegarek do dodawania znaczników do swojej strony…

Pokażę jak w kilku krokach zainstalować careportal na pebble, oraz jak szybko spersonalizować zegarek, by careportal był dostępny za pomocą jednego przycisku. Na koniec zaproszę Was na krótki filmik, który bez zbędnego opisywania pokaże Wam, jak wygląda dodawanie znaczników do strony w praktyce.

Zaczynamy! 🙂


  1. Uruchom aplikację PEBBLE na swoim telefonie i wybierz „APLIKACJE” zgodnie z zaznaczeniem poniżej:

Screenshot_20171116-195528

 


2) W miejsce wyszukowania wpisz „CGM CAREPORTAL”. Pojawi się poniżej dostępna aplikacja w sekcji „APPS AND TIMELINE”. Kliknij na ADD, by dodać tą aplikację do swojego zegarka.

Screenshot_20171116-195545

 


3) Napis ADD zmienił się na z czerwonego na zielone ADDED. Możemy teraz wrócić do poprzedniego menu klikając STRZAŁKĘ WSTECZ:

Screenshot_20171116-195556

 


4) Jak widać na poniższym zdjęciu – pojawiła się nam aplikacja. Klikamy w trzy poziome kreski MENU w pozycji cgm careportal jak na poniższym zdjęciu:

Screenshot_20171116-195618

 


5) Wybieramy SETTINGS by móc wprowadzić dane naszej strony, do której będą wysyłane znaczniki:

Screenshot_20171116-195624

 


6) Ostatnią rzeczą jaką będziemy robić w tym miejscu, to podajemy parametry strony zgodnie z podpowiedziami:

  1. wprowadzamy adres strony zgodnie ze wzorem: https://MOJASTRONA.azurewebsites.net/api/v1/treatments/
  2. możemy podać imię dziecka
  3. podajemy swoje hasło API_SECRET
  4. na koniec wybieramy „SUBMIT” w celu zatwierdzenia wprowadzonych ustawień

Screenshot_20171116-195748

 


7) Pozwolicie teraz, że szybko pokażę Wam jak spersonalizować pebble w taki sposób, byśmy mieli zawsze szybki dostęp do opcji dodawania znaczników. Wybieramy środkowy guzik z prawej strony, by dostać się do menu:

DSC_1158

 


8) Wciskamy ponownie środkowy guzik, by wejść w ustawienia:

DSC_1159

 


9) Klawiszami góra/dół z prawej strony odnajdujemy opcję „Quick Launch” i wybieramy ją (jest tutaj możliwość przypisania klawiszy szybkiego uruchamiania):

DSC_1160

 


10) Dla przykładu wybrałem górny przycisk (zaznaczony na żółto) – chcę by to właśnie on uruchamiał careportal. Wybieramy „Up Button” i zatwierdzamy wybór środkowym przyciskiem:

DSC_1161

 


12) Ponownie za pomocą klawiszy góra/dół próbujemy odnaleźć pozycję CGM Careportal. Jak już najedziemy na tą pozycję, to akceptujemy środkowym klawiszem:

DSC_1163

 


13) Gratulacje! Właśnie przypisałeś górny guzik z prawej strony zegarka do aplikacji CGM Careportal.

DSC_1164

 


14) I teraz, korzystając z głównego widoku (watchface) naszego zegarka, PRZYTRZYMUJEMY PRZEZ CHWILĘ wybrany przez przycisk (zgodnie z powyższymi ustawieniami).

DSC_1165

 


15) Gratulacje!! Udało się Tobie. Teraz masz wszystko w zasięgu ręki 🙂

DSC_1166

 


16) Teraz dodawanie znaczników jest proste i przyjemne. Jak to zrobić? Zapraszam na obiecany film (KLIK W ZDJĘCIE PONIŻEJ!).

Capture

 

Za jakość przepraszam – niestety nie posiadam profesjonalnego studio nagrań, wraz z kamerami HD oraz z odpowiednim oświetleniem. Wierzę w Waszą wyobraźnię i w to, że będziecie wiedzieli o co tak naprawdę w tym krótkim filmiku chodzi.


Dziękuję za uwagę!


autor: Paweł Babańczyk FB: #Pablo Ńczyk